PRP (Platelet Rich Plasma) Hücre Yenileme Nedir?

prp-tedavisi

PRP, kişiden alınan 8cc kanın, özel tüplerden geçirilmesiyle hazırlanır. Trombositten zengin plazma kısmı alınarak tedavi edilmek istenen bölgelere, saç tedavisinde ise saç diplerine verilir. Trombositlerde bulunan ve en iyi doku tamiri yaptığı bilinen growth faktörden zengin bu ürün, hasarlı dokuların tamirini mümkün kılar. Kişinin kendi kanından hazırlandığı için yan etkisi yok denecek kadar az ve güvenli bir uygulamadır. Enjekte edilen bölgelerin hücrelerini aktive eden growth faktör (tamir edici) sayesinde bölgeye kök hücre göçü olur. Yeni gelen hücreler kollajen sentezini arttırır ve doku iyileşmesini sağlar.

Bu yöntem saç dökülmesi, anti-aging yani gençleştirme tedavilerinde kullanılır. 3 hafta veya ayda bir 3 kez uygulanıp, daha sonra  sekiz ayda bir tekrarlanır. Kadın ve erkeğe uygulanır, aynı şekilde yararlıdır.

Uygulama sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kadın ve erkek tipi saç dökülmesinin erken evrelerinde  çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Ancak tam dökülmüş saç bölgelerinde etkili olmaz.

Saç ekimi, PRP yöntemiyle kombine uygulanabilir. Ekilen saç kökleri ve sahadaki zayıf diğer saç köklerinin güçlenmesi sağlanmış olur.